Etruria Polonia FCI

Hodowla „Etruria Polonia FCI” jest zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce (1997-2017 oddział Warszawa, od 2017 roku oddział Piaseczno) – jedynej organizacji w Polsce będącej członkiem FCI (Międzynarodowa Organizacja Kynologiczna z siedzibą w Brukseli). Wszystkie urodzone u nas szczenięta posiadają metryki ZKwP, a tym samym prawo do uznawanego na całym świecie rodowodu FCI dającego gwarancję czystości rasy.

hodowla psów rasowych etruria polonia fci warszawa Chihuahua, Cavalier King Charles Spaniel, Golden Retriever, Pinczer Miniaturowy, Fila Brasileiro

„ETRURIA POLONIA (FCI)” jest małą, domową hodowlą założoną w 1997 roku, zaś zwierzęta (w szczególności psy i konie) są moją wielką pasją od zawsze. W hodowli posiadamy kilka ras psów – są to Chihuahua (najmniejsza rasa świata), Cavalier King Charles Spaniel, Pinczer Miniaturowy, Golden Retriever, Bullamstiff oraz Fila Brasileiro (reproduktor). Wcześniej przez 15 lat w naszym domu królowały Sznaucery Miniaturowe Pieprz i Sól oraz Akita Amerykańska. Mieszkamy na obrzeżach W-wy, kilkanaście km od Janek, gdzie panują świetne warunki dla ludzi i zwierząt, dzięki czemu psy mogą korzystać z przestrzeni buszując po pobliskich łąkach i lasach.  

Nazwa mojej hodowli pochodzi od imienia niezwykłej, zjawiskowej klaczy czystej krwi arabskiej z Janowa Podlaskiego. Przepiękna, wielce zasłużona i utytułowana Etruria była m.in. Championką Polski, Europy i Świata… Odeszła 11 czerwca 2006 w wieku 31 lat, będąc najstarszym koniem arabskim w Polsce. Urodzone u nas szczenięta często otrzymują imiona pięknych i wybitnych koni arabskich. Etruria to również legendarna kraina w starożytnej Italii (obecnie Toskania).

 

Klacz ETRURIA (Palas – Etna po Faher)

Pierwsze szczenięta (minisznaucery) z przydomkiem „Etruria” przyszły na świat 5 stycznia 1998. Od tamtej pory w hodowli urodziło się kilkadziesiąt miotów szczeniąt – głównie Sznaucerków Miniaturowych i Chihuahua oraz trzy mioty Akity Amerykańskiej i dwa mioty Pudla Toy. Maluchy poza Polską mieszkają m.in. w Niemczech, Danii, Belgii, Hiszpanii, USA i na Ukrainie. W styczniu 2002 roku do nazwy „Etruria” został dodany człon „Polonia” i przydomek hodowli wpisano do międzynarodowego rejestru przydomków w FCI (Bruksela).

Psy pochodzące z naszej hodowli posiadają m.in. tytuły:

Interchampion

Champion Polski

Champion Litwy

Champion Łotwy

Champion Rosji

Champion Białorusi

Champion Rumunii

Champion Mołdawii

Champion Węgier

Młodzieżowy Champion Polski

Zwycięzca Polski

Młodzieżowy Zwycięzca Polski

Zwycięzca Węgier

Zwycięzca Europy Środkowej i Wschodniej

Młodzieżowy Zwycięzca Klubu

Zwycięzca Klubu (PL, BLR)

Zwycięzca Świata Weteranów

Najpiękniejszy Sznaucer Wystawy (BIS Klubu)

Najlepsze Szczenię Wystawy (BIS Puppy)

Best in Show

V-ce Best in Show

Best in Show Junior

Best in Show Junior II Gr FCI

V-ce Best in Show Junior

BOG, NPwR, NSwR, BOB, CACIB, CAC, CWC …

 

Wyhodowane u nas psy odniosły wiele sukcesów w kraju i zagranicą, zarówno na wystawach krajowych, międzynarodowych jak i klubowych. Na Wystawie Klubowej „Schnauzer Show-Głogów 2000” „Etruria” otrzymała miano „Najlepszej Hodowli Sznaucerów Miniaturowych 2000” oraz  „II Najlepszej Grupy Hodowlanej”, a nasze psy zajęły czołowe lokaty w swoich klasach. Był to nasz debiut w konkurencjach hodowlanych na „klubówkach”. 

 

Klubowa Wystawa „Schnauzer Show” Nowy Dwór Mazowiecki 2002. „Etruria Polonia FCI” – Sznaucer Miniaturowy P&S -Najlepsza Grupa Hodowlana. Od lewej: A.Bubek i Emilan, M.Jamiołkowska i Furora, A.Buks-Ziółkowska i Emigracja, O.Kmiecik i Partner, J.Ostropolska i Parys.

Wystawa Klubowa „Schnauzer Show – Sopot 2001” to kolejne sukcesy hodowli : „Etruria” nie tylko obroniła tytuł sprzed roku ale została także wybrana spośród wielu hodowli wszystkich kolorów i wielkości sznaucerów „Najlepszą Hodowlą Sznaucerów 2001” !!! Ponadto pies urodzony u nas – EMIRAT Etruria – zdobywając Zwycięstwo Klubu, BOB i wygrywając na tej wystawie Best in Show uzyskał tytuł „Najpiękniejszego Sznaucera Wystawy Klubowej” !!!

 

Klubowa Wystawa „Schnauzer Show” Sopot 2001.  „Etruria”- Najlepsza Grupa Hodowlana (BIS). od lewej: A.Buks-Ziółkowska i Emigracja, M.Jamiołkowska i Furora, A.Bubek i Emilan,  A.Stobiecka i Emirat.

Kolejna Wystawa Klubowa odbyła się w roku 2002 w Nowym Dworze Mazowieckim gdzie „Etruria” po raz trzeci obroniła tytuł „Najlepszej Hodowli Sznaucerów Miniaturowych P&S”.

Podczas Wystawy Klubowej zorganizowanej w Łodzi w 2004 roku hodowla „Etruria” zdobyła drugą lokatę w konkurencji na „Najlepszą Hodowlę Sznaucerów Miniaturowych P&S”. W czasie tej wystawy psy z mojej hodowli przyczyniły się też do zwycięstwa swojego ojca (Blythewood RANGER) w konkurencji „Najlepszy Reproduktor”.

Wszystkim właścicielom psów z mojej hodowli serdecznie dziękuję za ich wystawianie i za to, że stworzyli im cudowne, kochające domy 🙂 Życzę im także kolejnych sukcesów, Championatów, a przede wszystkim wiele radości, pociechy i satysfakcji z posiadania wspaniałych zwierzaków !!!