Etruria Polonia FCI

Hodowla „Etruria Polonia FCI” jest zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce od 1997 roku (w latach 1997-2017 oddział Warszawa, od 2017 roku oddział Piaseczno) – jedynej organizacji w Polsce będącej członkiem FCI (Międzynarodowa Organizacja Kynologiczna z siedzibą w Brukseli). Wszystkie urodzone u nas szczenięta posiadają metryki ZKwP, a tym samym prawo do uznawanego na całym świecie rodowodu FCI dającego gwarancję czystości rasy.

hodowla psów rasowych etruria polonia fci warszawa Chihuahua, Cavalier King Charles Spaniel, Golden Retriever, Bullmastiff i Pinczer Miniaturowy

„ETRURIA POLONIA (FCI)” jest małą, domową hodowlą założoną w 1997 roku, zaś zwierzęta (w szczególności psy i konie) są moją wielką PASJĄ od zawsze. W hodowli posiadamy pięć wspaniałych ras psów: Chihuahua (najmniejsza rasa świata), Pinczer Miniaturowy, Cavalier King Charles Spaniel, Golden Retriever i Bullmastiff. Wcześniej przez 15 lat w naszym domu królowały głównie Sznaucery Miniaturowe Pieprz i Sól i Akita Amerykańska. Mieszkamy w małej miejscowości na południowych obrzeżach W-wy (40km od Centrum), gdzie wśród lasów i łąk panują wspaniałe warunki dla ludzi i zwierząt. 

Nazwa naszej hodowli pochodzi od imienia niezwykłej, zjawiskowej klaczy czystej krwi arabskiej z Janowa Podlaskiego. Przepiękna, wielce zasłużona i utytułowana Etruria była m.in. Championką Polski, Europy i Świata… Odeszła 11 czerwca 2006 w wieku 31 lat, będąc najstarszym koniem arabskim w Polsce. Urodzone u nas szczenięta często otrzymują imiona pięknych i wybitnych koni arabskich. Etruria to również legendarna kraina w starożytnej Italii (obecnie Toskania).

 

 

Klacz ETRURIA (Palas – Etna po Faher)

Pierwsze szczenięta (minisznaucery) z przydomkiem „Etruria” przyszły na świat 5 stycznia 1998. Od tamtej pory w hodowli urodziło się kilkadziesiąt miotów szczeniąt. Zawsze bardzo starannie wybieramy domy dla naszych maluchów, które poza Polską mieszkają m.in. w Niemczech, Czechach, Słowacji, Norwegii, Danii, Belgii, Hiszpanii, USA i na Ukrainie. W styczniu 2002 roku do nazwy „Etruria” został dodany człon „Polonia” i przydomek hodowli wpisano do międzynarodowego rejestru przydomków w FCI (Bruksela).

Psy pochodzące z naszej hodowli posiadają m.in. tytuły:

Interchampion

Champion Polski

Champion Litwy

Champion Łotwy

Champion Rosji

Champion Białorusi

Champion Rumunii

Champion Mołdawii

Champion Węgier

Młodzieżowy Champion Polski

Zwycięzca Polski

Młodzieżowy Zwycięzca Polski

Zwycięzca Węgier

Zwycięzca Europy Środkowej i Wschodniej

Młodzieżowy Zwycięzca Klubu

Zwycięzca Klubu (PL, BLR)

Zwycięzca Świata Weteranów

Najpiękniejszy Sznaucer Wystawy (BIS Klubu)

Najlepsze Szczenię Wystawy (BIS Puppy)

Best in Show

V-ce Best in Show

Best in Show Junior

Best in Show Junior II Gr FCI

V-ce Best in Show Junior

BOG, NPwR, NSwR, BOB, CACIB, CAC, CWC …

hodowla psów rasowych etruria polonia fci warszawa Chihuahua, Cavalier King Charles Spaniel, Golden Retriever, Pinczer Miniaturowy, Fila Brasileiro

Wyhodowane u nas psy odniosły wiele sukcesów w kraju i zagranicą, zarówno na wystawach krajowych, międzynarodowych jak i klubowych. Na Wystawie Klubowej „Schnauzer Show-Głogów 2000” „Etruria” otrzymała miano „Najlepszej Hodowli Sznaucerów Miniaturowych 2000” oraz  „II Najlepszej Grupy Hodowlanej”, a nasze psy zajęły czołowe lokaty w swoich klasach. Był to nasz debiut w konkurencjach hodowlanych na „klubówkach”. 

Wystawa Klubowa „Schnauzer Show – Sopot 2001” to kolejne sukcesy hodowli : „Etruria” nie tylko obroniła tytuł sprzed roku ale została także wybrana spośród wielu hodowli wszystkich kolorów i wielkości sznaucerów „Najlepszą Hodowlą Sznaucerów 2001” !!! Ponadto pies urodzony u nas – EMIRAT Etruria – zdobywając Zwycięstwo Klubu, BOB i wygrywając na tej wystawie Best in Show uzyskał tytuł „Najpiękniejszego Sznaucera Wystawy Klubowej”!!!

Klubowa Wystawa „Schnauzer Show” Sopot 2001.  „Etruria”- Najlepsza Grupa Hodowlana (BIS). od lewej: A.Buks-Ziółkowska i Emigracja, M.Jamiołkowska i Furora, A.Bubek i Emilan,  A.Stobiecka i Emirat.

Kolejna Wystawa Klubowa odbyła się w roku 2002 w Nowym Dworze Mazowieckim gdzie „Etruria” po raz trzeci obroniła tytuł „Najlepszej Hodowli Sznaucerów Miniaturowych P&S”.

Klubowa Wystawa „Schnauzer Show” Nowy Dwór Mazowiecki 2002. „Etruria Polonia FCI” – Sznaucer Miniaturowy P&S -Najlepsza Grupa Hodowlana. Od lewej: A.Bubek i Emilan, M.Jamiołkowska i Furora, A.Buks-Ziółkowska i Emigracja, O.Kmiecik i Partner, J.Ostropolska i Parys.

Podczas Wystawy Klubowej zorganizowanej w Łodzi w 2004 roku hodowla „Etruria” zdobyła drugą lokatę w konkurencji na „Najlepszą Hodowlę Sznaucerów Miniaturowych P&S”. W czasie tej wystawy psy z mojej hodowli przyczyniły się też do zwycięstwa swojego ojca (Blythewood RANGER) w konkurencji „Najlepszy Reproduktor”.

Wszystkim właścicielom psów z mojej hodowli serdecznie dziękuję za ich wystawianie i za to, że stworzyli im cudowne, kochające domy 🙂 Życzę im także kolejnych sukcesów, Championatów, a przede wszystkim wiele radości, pociechy i satysfakcji z posiadania wspaniałych zwierzaków!!!

Adrianna Buks-Staszewska

Poniżej Dyplomy Uznania oraz Odznaki Honorowe – złota, srebrna i brązowa – przyznane mi przez Zarząd Główny Związku Kynologicznego w Polsce za działalność społeczną i osiągnięcia hodowlane: